Atpakaļ

Jaunumi

Vladimira Poznera radošais vakars | 27.03.

27.martā Rīgas Kongresu namā notiks Vladimira Poznera radošais vakars.

Vladimirs Pozners ir viena no spilgtākajām Krievijas žurnālistikas figūrām, mūsdienu klasiķis, kura tekstus regulāri citē un kura raidījumi ieguvuši kulta statusu.

„Es patiesi uzskatu, ka spēcīgāka intervētāja par mani nav. Vismaz televīzijā. Iespējams, kādreiz kāds būs, bet pagaidām tādu neredzu. Un jā, es skatos uz šo profesiju kā uz sporta veidu. Ar savām uzvarām es lepojos. Varbūt kādu tas aizskar. Taču lai šis kāds sasniedz vairāk, es viņam paspiedīšu roku un atzīšu sakāvi,“ tā par sevi teic pats Vladimirs Pozners.

Poznera personībā interesants ir it viss – gan viņa ģimenes stāsts, ceļš uz profesiju, politiskie un tīri cilvēciskie uzskati, un, protams, viņa izteiktais „nekrieviskums“, kas vienmēr ticis īpaši izcelts un pasvītrots.

Vladimirs Pozners ir cilvēks, kas neslēpj savus uzskatus un nepiemeklē ērtus un izdevīgus vārdus, vienmēr godīgi un atklāti paužot savas domas. Viņš ir harizmātisks intelektuālis un spožs laikabiedrs – sarunājoties ar viņu, laiks paskrien nemanot. Vladimira Poznera radošajā vakarā ikvienam būs iespēja uzdot jautājumu cilvēkam, kas ticies teju ar visiem izcilākajiem politiķiem, ekonomistiem, domātājiem un citām personībām, kas iegājušas pasaules vēsturē vai šobrīd joprojām to raksta.

27 марта в Доме Конгрессов состоится творческий вечер легендарного тележурналиста Владимира Познера.

Его называют «классиком», «эталоном», «абсолютной величиной» современной тележурналистики. Каждая его передача – событие, каждое выступление моментально расхватывается на цитаты, его высказывания о профессии становятся «формулами» для журналистов, его оценка действительности – формирующей сознание современников.

«Я действительно считаю, что более сильного интервьюера, чем я — по крайней мере, на телевидении — нет. Наверняка будет, но пока не видно. И да, я смотрю на профессию как на спорт. Там, где я выиграл — я выиграл и горжусь этим. Возможно, кого-то это задевает. Так пусть добьется большего — я пожму ему руку и признаю поражение» (Владимир Познер).

В Познере интересно и удивительно все: история его семьи, путь в профессию, общественные, политические и чисто человеческие взгляды, его (постоянно подчеркиваемая!) «нерусскость» при всем невероятном влиянии Владимира Познера на современный российский контекст.

Владимир Познер – человек, не скрывающий своих взглядов, не подбирающий «удобные» слова, честно и открыто говорящий то, что думает. Интеллектуал, блестящий собеседник, время в разговоре с которым летит незаметно, обладающий уникальной харизмой и обаянием. Творческая встреча – это возможность задать вопрос человеку, который беседовал практически со всеми известными политиками, экономистами, мыслителями, прочими знаменитыми личностями, со всеми теми, кто уже вошел в историю или пишет ее сейчас.Share


– Drukāt dokumentu