Atpakaļ

Jaunumi

Sniegbaltītes skola, 22. decembrī

 

22.decembrī Rīgas Kongresu namā, bērni un, protams, viņu vecāki ir aicināti uz leģendārās pasakas “Sniegbaltītes skola” izrādi plkst. 12:00.

Izrādes pamatā ir daudzām paaudzēm labi zināmā pasaka par Sniegbaltītes skolu, kas tapusi pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados (autors Gregorija Landau un komponists Gregorijs Teplickis). Latvijā šis iestudējums pazīstams jau kopš 1954. gada, kad tapa radio luga „Sniegbaltītes skola” (galvenajās lomās – brīnišķīgās Jaunatnes teātra aktrises Vera Singajevska, Velta Skurstene un citas skatuves leģendas). Ar šo ziemas pasaku ir uzaugušas vairākas paaudzes, bet pats stāsts, kas izturējis laika pārbaudi un ieguvis kulta statusu, savu aktualitāti nav zaudējis arī šodien, pateicoties milzīgajai labestības un humora devai, kā arī brīnišķīgajai mūzikai, kas pavada lugas varoņus viņu piedzīvojumos.

… Sniegbaltīte atver meža skolu zvērēniem, kur viņi mācās rakstīt, lasīt un rēķināt. Zvērēni ar lielu prieku un atsaucību dodas skolā, vienīgi lācēnu Mišku māte negrib laist skolā, jo viņai liekas, ka skolā tikai kaujas un māca visādas palaidnības, kaut gan laika gaitā Lācene saprot, ka bez skolas tomēr nevar iztikt. Vēl mežā dzīvo palaidnieks Vilcēns, kurš skološanos uzskata par pilnīgu muļķību, tomēr arī viņš lugas gaitā pārliecinās, ka skola ir vienīgais veids, kā neatpalikt no citiem gan prātā, gan veiklībā. Izrādes beigās palaidnis Vilcēns arī iestājas Sniegbaltītes skolā un iegūs sev jaunus draugus.

Latvijas Jaunatnes teātris saviem skatītājiem piedāvās jaunu un krāšņu šīs muzikālās bērnu pasakas iestudējumu Jāņa Mūrnieka režijā. Izrādē visiem labi zināmos pasakas tēlus – Sniegbaltīti, Salatēvu, zaķēnus, lācēnu Mišu, Vilcēnu un citus meža zvērus atveidos Latvijas Jaunatnes teātra aktieri Laima Miltiņa, Jānis Jarāns, Raimonda Vazdika, Pēteris Šogolovs, Dainis Porgants, Dace Makovska, Jānis Mūrnieks, Sandis Bergholds, Kārlis Tols u.c. Izrāde paredzēta pirmsskolas vecuma skatītājiem un jaunāko klašu skolēniem.

Šīs izrāde ir brīnišķīga izklaide un atpūta visai ģimenei bez vecuma ierobežojuma, turklāt biļetes uz izrādi būs lieliska dāvana bērniem Ziemassvētkos – īsts piedzīvojums, paverot Sniegbaltītes skolas durvis. Savukārt vecākiem šī būs iespēja tikties ar pazīstamiem un iemīļotiem lugas varoņiem, kurus viņi, iespējams, atceras no savas bērnības. Tāpat uzņēmumi biļetes uz izrādi varēs dāvināt savu darbinieku bērniem, tādējādi sagādājot viņiem patīkamu pārsteigumu un ļaujot izbaudīt īstu Ziemassvētku un Vecā gada gaisotni.

Iegādājoties biļeti uz izrādi, ikvienam tiks nodrošināta sēdvieta. Savukārt bērni līdz piecu gadu vecumam, sēžot mammai vai tētim klēpī (neaizņemot papildus sēdvietas), izrādi varēs noskatīties bez maksas.


Informējam, ka pasākuma laikā var tikt veikta pasākuma un tā apmeklētāju video un foto fiksēšana ar mērķi šos ierakstus padarīt publiski pieejamus.

Korparatīvām biļetēm un grupu biļetēm (sākot no 10 biļetēm), tiek piemērota 20% atlaide, rakstot uz epastu: mail.com

BIĻETES

 Share


– Drukāt dokumentu