Atpakaļ

Jaunumi

Rīgas Kongresu namā 4.novembrī Latvijas Radio bigbends atzīmēs 50. dibināšanas gada dienu

Koncerta pirmajā daļā retrospekcija par Latvijas Radio bigbenda labākajiem jaunlaiku projektiem - latviešu tautas dziesmas Džeimsa Morisona apdarē un Latvijas Radio bigbenda mūziķu oriģinālkompozīcijas no programmas “Latviešu džeza svīta”, kā arī skaņdarbi no bigbenda patrona Maestro Raimonda Paula jaunākās koncertprogrammas “Depresija”, kas ir komponista un latviešu kulta grupas “ODIS” mūzika 1990. gada kinofilmai ar tādu pašu nosaukumu – “Depresija”. Šo jauno, bigbendam veltīto, aranžējumu tapšanā piedalījies grupas “ODIS” mūziķis un komponists Raimonds Macats, kurš kā viessolists piedalīsies koncertā.

Koncertā otrajā daļā dzirdēsim Latvijas Radio bigbenda ārzemju draugus, ar kuriem kopā kolektīvs priecējis daudzus klausītājus izpārdotās koncertzālēs Latvijā. Uz skatuves kāps amerikāņu vokāliste Čaina Mozes (China Moses), amerikāņu vokālists un ģitārists Alans Hariss (Allan Harris) un zviedru trompetists Lase Lindgrens (Lasse Lindgren). Solistu un bigbenda izpildījumā skanēs skaņdarbi no programmām “A Tribute to BB King”, “Veltījums džeza dīvām”, “A Tribute to Nat King Cole” un “Veltījums Djūkam Elingtonam un džeza dižgariem”.

Klausītājus koncerta abās daļās priecēs arī solisti Intars Busulis un Kristīne Prauliņa.

 “Latvijas Radio bigbenda mūziķi ir vienā līmenī ar jebkuru citu šīs planētas bigbendu! Katra no sekcijām spēlēja un skanēja lieliski, svingojoša ritma sekcija un efektīvas solo partijas; neviena vāja punkta!” – Randy BreckerShare


– Drukāt dokumentu