Atpakaļ

Jaunumi

Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem nedēļas laikā apkalpoti vairāk nekā 2600 cilvēki

Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem tā pirmās darbības nedēļas laikā līdz 11. marta plkst. 16.00 apkalpoti 2673 cilvēki. Nedēļas laikā centra apmeklētājiem izsniegti 1910 e-taloni braukšanai Rīgas sabiedriskajā transportā un 1799 Latvijas mobilo operatoru SIM kartes.

 

Kopš 7. marta, kad centrs sāka darbu, ik dienu veikti uzlabojumi klientu apkalpošanā, lai veiksmīgāk organizētu cilvēku plūsmu centrā, palielinātu dienas laikā apkalpoto klientu skaitu. Veicot izmaiņas klientu plūsmas organizācijā ir izdevies palielināt dienas laikā apkalpoto klientu skaitu no 439 centra pirmajā darbības dienā 7. martā līdz 632 ceturtdien 10. martā.

 

Klientu plūsmas nodrošināšanai atbalsta centrā šobrīd ir piesaistīti 200 brīvprātīgie, kas strādā maiņās. Vienā dienā tiek nodarbināti 50 brīvprātīgie, kuri palīdz atrast nepieciešamos pakalpojumus, organizēt cilvēku plūsmu un nodrošināt ēdināšanu.

 

Kopš otrdienas klientiem ir iespējams iepriekš pierakstīties atbalsta centra apmeklējumam uz citu dienu un laiku. Vienlaikus, izmantojot numuru sistēmu un nedaudz ilgāk uzgaidot, ir iespējams pakalpojumus saņemt tajā pašā dienā.

 

Centra apmeklētājiem no trešdienas siltas pusdienas nodrošina Ziedot.lv un Latvijas restorāni. Par dzērieniem, augļiem un uzkodām Kongresu namā rūpējas dažādi Latvijas uzņēmumi, kas pieteikušies palīdzēt, kā arī nevalstiskās organizācijas. Visas dienas garumā Kongresu nama Lielajā zālē iespējams uz lielā ekrāna skatīties Nacionālā kino centra sagatavoto Latvijas animācijas filmu programmu.

 

Pašvaldība atbalsta centrā primāri nodrošina sociālo palīdzību un ar izglītības nodrošināšanu saistītos jautājumus. Līdz šim no Ukrainas iedzīvotājiem ir saņemti vairāk nekā 466 pieteikumi uzņemt bērnus kādā no izglītības iestādēm Rīgā – no tiem 337 pieteikumi bērnu uzņemšanai skolā, bet 129 ir pieteikumi uzņemšanai pirmsskolas izglītības iestādēs.

 

Rīgas Kongresu namā izveidotajā centrā darbu turpina arī Valsts robežsardze, kas apkopo informāciju par cilvēkiem, kas ieradušies Latvijā. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes speciālisti centrā uz vietas palīdzē risināt vīzu un personas dokumentu jautājumus, šīs nedēļas laikā apkalpojot 1677 personas.

 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kas centrā palīdz Ukrainas iedzīvotājiem atrast mājvietu Latvijā, saņēmis 783 pieprasījumus mājokļa nodrošināšanai.

 

Tāpat atbalsta centrā strādā Nodarbinātības valsts aģentūra, kas sniedz konsultācijas par darba iespējām. Šonedēļ sniegtas 273 konsultācijas. Jautājumus par pierakstiem pie ģimenes ārsta, veselības aprūpi un medikamentiem un koordinē Nacionālā veselības dienesta speciālisti.

Atbalsta centrs Kongresu namā strādā katru darba dienu no plkst. 9.00 līdz 18.00.

 

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore Edīte Matuseviča, tālr: 26188165, e-pasts: edite.matusevica@riga.lv.

 

Rīgas domes Komunikācijas pārvalde 

Tālr.: 67026049, e-pasts: rdkp@riga.lv , mājas lapa: www.riga.lv  

Facebook: https://www.facebook.com/Riga.lv 

Twitter: https://twitter.com/rigasdome  Share


– Drukāt dokumentu