Atpakaļ

Jaunumi

Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem apkalpoti jau vairāk nekā 1300 cilvēki

Līdz 9. marta plkst. 16.00 Rīgas atbalsta centrā kopš tā atvēršanas 7. martā pakalpojumus bija saņēmuši 1388 cilvēki. Rīgas Sociālais dienests centra pirmajās divās darbības dienās saņēmis 183 iesniegumus garantētā minimālā ienākuma nodrošināšanai, 196 iesniegumu krīzes pabalsta nodrošināšanai. Tāpat pirmajās divās dienās pieņemti 196 pieteikumi bērnu reģistrēšanai izglītības iestādēs. Izsniegti arī 893 e-taloni sabiedriskā transporta izmantošanai, kā arī gandrīz 928 Latvijas mobilo operatoru nodrošinātas telefonu SIM kartes.

 

No šodienas Rīgas atbalsta centrā klientiem tiek nodrošinātas siltas pusdienas. Turpmāk ik dienu, kamēr tas būs nepieciešams, sadarbībā ar Ziedot.lv Kongresu nama kafejnīcā pusdienas nodrošinās dažādi Latvijas ēdināšanas uzņēmumi. Pirmajā dienā gardu zupu atbalsta centra apmeklētājiem pasniedza restorāns “Vairāk saules” un šefpavārs Endijs Bērziņš.

 

No šodienas Rīgas atbalsta centrā Ukrainas bēgļu ģimenēm tiek nodrošinātas siltas pusdienas, ko organizē Ziedot.lv un restorāna “36.līnija” šefpavārs Lauris Aleksejevs. Turpmāk ik darba dienu, Kongresu nama kafejnīcā pusdienas nodrošinās dažādi Latvijas ēdināšanas uzņēmumi – “36. līnija”, “House of Light”, vīna bārs “Garage”, “Zommers”, “TERRA”, OZO restorāns, “Osta restorāns ar skatu”. Pirmajā dienā gardu zupu atbalsta centra apmeklētājiem pasniedza restorāns “Vairāk saules” un šefpavārs Endijs Bērziņš. Ēdināšanai atbalstu nodrošina arī “Fazer Maiznīca”, “Food Union” un “Gemoss”.

 

Lai atbalsta centrā pavadīto laiku padarītu patīkamāku, no 9. marta uz lielā ekrāna Kongresu nama lielajā zālē visas dienas garumā apmeklētāji var skatīties. Latvijā ražotas animācijas filmas. Vairākas stundas garo kino programmu nodrošina Nacionālais Kino centrs, un tā tuvākajās dienās tiks papildināta.

 

Lai mazinātu rindas un nodrošinātu kvalitatīvu klientu apkalpošanu Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem, 9. martā uz centru primāri tika aicināti nākt klienti, kuri jau 7. un 8. martā izņēmuši rindas numuriņus.

 

Klientu apkalpošana primāri tika nodrošināta arī cilvēkiem, kuriem steidzami nepieciešams atrast mājvietu. Pārējie uz centru atnākušie klienti, varēja pieteikties centra apmeklējumam uz noteiktu laiku un datumu.

 

Šonedēļ paredzēts ieviest arī iespēju elektroniski pieteikties centra apmeklējumam, izvēloties sev ērtāko no pieejamajiem laikiem.

 

Ņemot vērā Rīgas atbalsta centra noslodzi, pašvaldība plāno atvērt vēl vienu bēgļu atbalsta centru Rīgā, kas potenciāli varētu atrasties bijušajā Rīgas Tehniskās universitātes ēkā Kaļķu ielā.

 

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes projektu koordinatore Edīte Matuseviča, tālr: 26188165, e-pasts: edite.matusevica@riga.lv.

 

Rīgas domes Komunikācijas pārvalde

Tālr.: 67026049, e-pasts: rdkp@riga.lv , mājas lapa: www.riga.lv

Facebook: https://www.facebook.com/Riga.lv

Twitter: https://twitter.com/rigasdome Share


– Drukāt dokumentu