Atpakaļ

Jaunumi

Rīgā retranslēs starptautisko labdarības koncertmaratonu “Save Ukraine – #StopWar”

Svētdien, 27. martā, plkst. 18.30 laukumā pie Rīgas Kongresu nama uz pilsētvides lielā ekrāna tiks translēts starptautisks labdarības koncertmaratons “Save Ukraine – #StopWar”. Tā mērķis ir izrādīt atbalstu Ukrainai.

 

Mūziķi, mākslinieki, pilsoniskie aktīvisti, viedokļu līderi, aktieri, sportisti un brīvprātīgie no visas pasaules atbalstīs Ukrainu ar koncertu divu stundu garumā, kas tiks pārraidīts vairākos televīzijas kanālos aptuveni 20 valstīs Eiropā un pasaulē, kā arī dažādās straumēšanas platformās un sociālajos tīklos. Vienlaikus pirms pārraides, tās laikā un pēc tās tiks vākti līdzekļi, ko novirzīs Ukrainas humanitārajai krīzei, kas radusies Krievijas militārā iebrukuma rezultātā.

 

Latviju koncertā pārstāvēs grupa “Prāta Vētra” un dziedātāja Katrīna Gupalo ar draugiem. Piedalīšanos apstiprinājuši arī tādi mākslinieki kā Imagine Dragons, Nothing But Thieves, Fatboy Slim, Kreigs Deivids, starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa uzvarētāji – Salvadors Sobrals un Netta – , kā arī ukraiņu mākslinieki Dakha Brakha, Ruslana, The Hardkiss, Go_A, Monatik, Alyona Alyona un citi.

 

Atsaucoties mūziķes Katrīnas Gupalo aicinājumam atbalstīt Ukrainu, Rīgas iedzīvotājiem un viesiem tiks dāvinātas klavieres, kas divu mēnešu garumā atradīsies Kronvalda parkā pretī Krievijas Federācijas vēstniecībai. Kopā ar Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem svētdien klavieres tiks nokrāsotas Ukrainas karoga krāsās, lai pilsētvidē tās kalpotu ne tikai kā skanīgs, bet arī vizuāls apliecinājums Ukrainas atbalstam.

 

Tāpat svētdien laukumā pie Rīgas Kongresu nama jau no plkst. 18.00 ir paredzētas vairākas aktivitātes, lai kopīgi atbalstītu Ukrainu, turklāt ikvienam klātesošajam būs iespēja cienāties ar siltu tēju un kafiju.

 

Starptautiskā labdarības koncertmaratona “Save Ukraine – #StopWar” Latvijas Televīzijas nodrošināto tiešraides retranslācijas pasākumu, kas būs skatāms arī LTV1 kanālā plkst. 18.30-20.00 un plkst. 21.05-21.40, kā arī www.ltv.lsm.lv plkst. 18.30-20.30, atbalsta Rīgas dome; to organizē Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs “Mazā ģilde”.

 

Plašāka informācija par gaidāmo koncertmaratonu: https://saveukraine.1plus1.ua/.

 

Informāciju sagatavoja: Raimonds Grants – Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, tālrunis: 67105656, mobilais: 22336833, e-pasts: Raimonds.Grants@riga.lv.

 

Papildu informācija: Madara Brikmane – Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” direktora p.i., tālrunis: 67037418, mobilais: 29161864, e-pasts: Madara.Brikmane@riga.lv.

 

Rīgas domes Komunikācijas pārvalde

Tālr.: 67026049, e-pasts: rdkp@riga.lv , mājas lapa: www.riga.lv

Facebook: https://www.facebook.com/Riga.lv

Twitter: https://twitter.com/rigasdomeShare


– Drukāt dokumentu