Atpakaļ

Jaunumi

RICHARD BONA and LATVIAN RADIO BIG BAND

Pirkt biļeti

Grammy balvu ieguvējs Ričards Bona pirmo reizi uzstāsies ar Latvijas Radio bigbendu, kas tikko atgriezies no tūres ASV, kur uzstājās prestižākajās valsts koncertzālēs. Programmā, kuras nosaukums ir “African Tales”, dzirdēsim Ričarda skaņdarbus slavenā Vince Mendozas aranžējumos. Īpašais viesis – perkusionists Francois Archanjo.

Pasaules mūzikas slavenību saraksts, ar kuriem Bona sadarbojies savas ilgstošās karjeras laikā, ir iespaidīgs un garš. No Stīvija Vondera līdz Džo Zavinulam, no Bobija Makferina līdz Lorinai Hilai, no Džordža Bensona līdz Chaka Khan. Pateicoties gan savai harmoniskajai virtuozitātei (basģitāra, ģitāra, perkusijas, balafons u.c.), gan mierīgi maigajam vokālam, gan profesionāli sacerētajām kompozīcijām, kuras hipnotizē ar negaidītām balsu un instrumentu nokrāsām, Bona iemantojis citu kolēģu un kritiķu atzinību. Viņa basģitāras solo ir tik nepieradināti inovatīvi, ka visas pasaules jaunie mūziķi dedzīgi tiecas tos atdarināt vai vismaz pietuvināties meistarībā.

Bieži dēvēts vienkārši par mūsdienu džeza leģendu, Ričards Bona īsti negrib piekrist viņa ierobežošanai kādā kanonā: "Neidentificēju sevi kā tikai džeza mūziķi. Džezs ir tikai viena daļa no tā, ko es daru. Man nepatīk rutīna, tāpēc man tik ļoti gribas apgūt ko jaunu. Manuprāt mūzika ir skola, kas nekad nebeidzas."

''Brīvība žanrā un formā – tā īsos vārdos var raksturot basģitārista, dziedātāja, komponista Ričarda Bonas pieeju mūzikai''. /Andrejs Veitners, Delfi/

Vairāk informācijas: http://www.rigasritmi.lv

Pirkt biļeti


Share


– Drukāt dokumentu