Atpakaļ

Jaunumi

Kongresu namā aizvadīts svētku koncerts par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienai

Jau vairākus gadus pēc kārtas nemainīga Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltīto svētku tradīcija ir Rīgas Domes koncerti rīdziniekiem. Šogad zem tēmas “Mūsu zemes raksti”, Rīgas Kongresu namā uzstājās Latvijas ievērojamākie tautas deju ansambļi.

Trīs koncertos skatītājiem uzstājās Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienības Koncertorganizācijas "Ave Sol" Tautas deju ansamblis "Teiksma",  Latvijas Universitātes Tautas deju ansamblis "Dancis", Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra "Mazā ģilde" Tautas deju ansamblis "Līgo", Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienības Koncertorganizācijas "Ave Sol" bērnu deju ansambļa "Teiksmiņa" dejotāji. Koncerta muzikālais pavadījums - grupa "Laimas Muzykanti", solistes Olga Rajecka un Leila Alijeva.

Kā uzsvēra pasākuma veidotāji, šī Latvijas svētku diena un mūsu kopīgie svētki ļauj apzināties, kas ir tās vērtības, kuras mūs saista – tautas mūzika, dziesma, deja, latviešu valoda, vēstures notikumi. Kopīgi piedzīvotais tiek ierakstīts un paglabāts rakstītajā vārdā, latviešu skatuves dejā, mūzikā, abējādi ļaujot mums tiekties uz augšu, pilnveidoties, pacelties pāri laikam un telpai. Vienotā ritmā savijot kopīgo latviešu literatūras klasikas un 20. gadsimta autoru darbu motīvus ar deju, koncerta skatītāji tika izvesti cauri tautas kultūrvēsturiskajam mantojumam. Pasākuma tematika un stāsti rasti, apsekojot vairāku ģimeņu grāmatu plauktus visā Latvijā.

Svētku noslēdzošais koncerts īpaši veltīts Rīgas Domes un tās struktūrvienību labāko darbinieku cildināšanai. Atklājot pasākumu Rīgas Domes vicemērs Andris Ameriks savā runā uzsvēra, ka arī pirms simts gadiem, brīvība nesākās tikai ar skaistiem vārdiem, bet tikai ar drosmi un smagu darbu izdevās izveidot savu valsti, iekopt laukus, būvēt no jauna rūpnīcas. Cildinot darba ļaužu nozīmīgo lomu valsts izveidē, vicemērs uzteica sanākušos Rīgas pašvaldības darbiniekus, pateicoties viņiem par čaklumu, profesionalitāti un vislielāko atbildības sajūtu.


Saistītā galerija


Share


– Drukāt dokumentu