Atpakaļ

Jaunumi

Izstāde "Mūsdienu klasiskā Turcijas māksla" no 27.oktobra līdz 23.novembrim.

Izstāde tiek rīkota sadarbībā ar kultūras un mākslas centru Destegül Güzel Sanatlar Merkezi (Turcija) izcilā kaligrāfijas speciālista Ali Kemala Kakana (Turcija) vadībā. Destegül – kultūras un mākslas centrs, kurš atrodas Konjā (Turcija) un aptver dažādus Austrumu mākslas virzienus – ornamentus, miniatūras, kaligrāfiju, ebru, veidojumus no keramikas, koka un glezniecību.

Ekspozīcijā Rīgā tiks izrādīti 75 mākslas darbi, daļa no tiem ir no centra privātās kolekcijas. Pirmo reizi Latvijā varēs apskatīt unikālu miniatūru sēriju, kā arī kokgriezumus un keramikas darbus, kas papildināti ar filigrāniem zīmējumiem. Izstādē varēs iepazīt arī tradicionālo Austrumu kaligrāfiju un apbrīnot ebru mākslas šedevrus.

Visi izstādē pārstāvētie autori ir atzīti mākslinieki, kuri ieguldījuši lielu darbu, lai pilnveidotu savu tehniku. Izstāde Rīgā būs pirmā no centra Destegül izbraukuma sesijām Eiropā, atklājot noslēpumaino un unikālo senās Austrumu kultūras mantojumu.

Izstādes svinīgajā atklāšanā 27.oktobrī piedalīsies:

Serapa Kakana (SERAP KAKAN) – izstādes kuratora Ali Kemala Kakana dzīvesbiedre, māksliniece, kaligrāfijas un miniatūras speciāliste;

Jurdagula Bujukdikmena (YURDAGÜL BÜYÜKDİKMEN) – māksliniece, miniatūru un ornamenta tehniku speciāliste;

Serefnura Mutlu (ŞEREFNUR MUTLU) – māksliniece, ebru tehnikas meistare.Share


– Drukāt dokumentu