Atpakaļ

Jaunumi

Holi un Starptautiskā dejas diena

Holi unPasaules Dejas Diena  -  pavasara svētki Rīgā

2018.gada 29.aprīlī , Rīgas Kongresu namā

Ar Dievpalīgu, pēc sešu gadu veiksmīgas pieredzes, organizējot Divali - Indijas Jaunā gada atzīmēšānu no 2012.līdz 2017.gadam, pēc sabiedrības lūguma šogad, pirmo reizi Latvijā,  Rīgā 29.aprīlī mēs organizējam divu jaunu pavasara  svētku - Holi un Pasaules Dejas dienas atzīmēšanau, kas notiks Rīgas Kongresu nama zālē ar 1142 vietām,  ar lielisku koncertu un ikgadēju izstādi.

  Pasākuma norises adrese: Kr.Valdemāra 5, Rīgā.

 Holi ir pavasara svētki, kas pazīstami arī kā ziedu vai mīlestības svētki, kas tiek atzīmēti Indijā, Āzijā un daudzās citās pasaules valstīs.  Šie svētki nozīmē pavasara sākumu, kā arī labā uzvaru pār ļauno. Latvijā pavasaris atnāk vēlāk kā Indijā un Āzijā, tāpēc mēs organizējam un atzīmējam tos tikai tagad.

Starptautiskā Dejas diena , pazīstama arī kā Pasaules Dejas diena, visā pasaulē tiek atzīmēta 29.aprīlī . To iniciēja 1982.gadā UNESCO galvenais partneris tēlotājmākslā.

Starptautiskā Dejas diena cenšas propagandēt dejas mākslu visā pasaulē. Šī diena ir svētki tiem, kuri saskata šī mākslas veida vērtību un nozīmību. Šī īpašā diena tiek veltīta dejas vēsturei un tās nozīmes atzīšanai sbiedrībā. Deja ir ne tikai mākslas veids, bet arī kultūras apmaiņas veids, kontakti, ko praktizē miljoni cilvēku visā pasaulē.

Atbrauciet un sviniet Starptautisko Dejas dienau kopā ar mums. Jūs varēsiet uzzināt kaut ko jaunu par dejas vēsturi, kā arī  iemācīties jaunu deji patstāvīgi  vai kopā ar sviem draugiem!

Šogad atzīmēšana notiks īpaši interesanti - ar ikgadēju  indijas, āzijas un citu produktu izstādi - pārdošanu (dažādu interesantu produktu, dāvanu, suvenīru visiem). Tāpat jums būs iespēja nobaudīt eksotiskus Indijas ēdienus un piedalīties dažādās radošās darbnīcās un citos pasākumos.

 Vakarā plkst. 18.00 notiks liels pavasara svētku koncerts, kurā piedalīsies pasaulē pazīstamā indijas klasiskās dejas izpildītāja, dejotāja Kavita Dvibedi  un dejotāji no citām valstīm.

Viņi aizvedīs jūs uz seno, 5000 gadu veco Indijs un Āzijas vēsturi, pagātni, kad radās šī klasiskāš dejas māksla.  Holi un Pasaules Dejas dienas svētkos jums būs iespēja redzēt sirdi aizkustinošu, Rīgā labāko indijas klasisko deju izpildījumu.

Dienas garumā izstādē - pārdošanā  Jūs varēsiet izkrāsot rokas ar hennu, pamēģināt spēlēt uz table un citiem mūzikas instrumentiem, apgūt Indijas dejas pamatsoļus un daudz ko citu. Meitenes, tērptas krāsainos Indijas sari, piedāvās jums tēju, eļļas un dažādus saldumus. Jūs varēsiet nobaudīt eksotiskus Indijas ēdienus un dzērienus. Tie būs svētki visai ģimenei.

 Ikgadējā izstāde - pārdošana notiks no 12:00 līdz 20:00 (ieeja visiem brīva).

Koncerts, veltīts Holi un Pasaules Dejas dienai,  sāksies 18.00.

Biļešu cenai sakarā ar pirmo Pavasara Festivālu, atlaide 50% (pieaugušajiem) un

60% bērniem (no 20.04-27.04.18) - tā ir dāvana Latvijas iedzīvotājiem un viesiem no citām valstīm.

Biļešu cena - tikai  2,50 eiro pieaugušajiem un un 2 eiro (bērniem).

 18:00  Grandioza koncerta sākums Rīgas Kongresu namā (zālē ar 1142 vietām).

 Šovakar varēsim baudīt pasaulē pazīstamās indijas klasiskās dejas izpildītājas, dejotājas Kavita Dvibedi mākslu viņas pirmajā uzstāšanās reizē Rīgas Kongresu namā. Kavita Dvibedi ir daudz ceļojusi, izpildot dejas. Viņai ir bijušas sekmīgas tūres Skandināvijas valstīs, Lielbritānijā, ASV in Austrālijā , atzīmējot Indijas Neatkarības 50. gadadienu. Tāpat viņai bija iespēja pārstāvēt Indiju , atzīmējot diplomātisko attiecību starp Indiju un Japānu 50.gadadienu. 2007. gadā viņai tika uzticēta misija  Kultūras padomes sakariem ar ārzemēm vārdā  pārstāvēt Indiju Izraēlā, Horvātijā, Grieķijā, atzīmējot Indijas Neatkarības 60. gadadienu Indijas Festivālā. Viņa tika ielūgta arī Francijas Teātra grupā, lai piedalītos izrādē. Tāpat viņa vada lekcijas-demonstrācijas Indijas klasiskās mūzikas un kultūras propagandas biedrības vārdā jaunatnes vidū visā Indijā. Viņa vada meistarklasi “Durdaršan”(Indijas nacionālajā TV). Viņa ir Indijas valdības stipendiāte, daudzu apbalvojumu laureāte, kā arī Deli Odissi Akadēmijas direktore. Akadēmijas vārdā viņa organizē Jayadeva Utsav Indijas galvaspilsētā.

Tāpat Starptautiskajā Dejas dienā (29.aprīlī) Rīgas Kongresu namā dejotāji no citām valstīm izpildīs labākās senās klasiskās dejas.

Mākslinieki, apvienojoties vienā šou koncertā, radīs un parādīs daudzkrāsainu Indiju/ Āziju tieši šeit, uz  Rīgas Kongresu nama skatuves.

 Biļešu cena ar 50-60% atlaidi par godu pirmajiem Holi un Starptautiskās Dejas dienas svētkiem Rīgā, sākot no 2 EUR.

Vieiem, kas parādīs savas biļetes uz koncertu restorānā Singh's Rīgā (no 22.04.18 -22.05.18), būs 15% atlaide. Indijas restorānā  Thali tirdzniecības centrā "Mols" (no 22.04.18 - 05.05.18) būs tiesības uz 15% atlaidi.

Jūs varat izmantot koncerta biļetes ar šīm atlaidēm abos restorānos līdz un pēc koncerta 29.aprīlī, kā minēts augstāk.

   Mēs ar nepacietību gaidām iespēju nosvinēt kopā ar jums Holi un Starptautiskās Dejas dienas svētkus - vienus no iespaidīgākajiem indiešu/āzijas pavasara svētkiem.

 Programmu atbalsta

Ģenerālsponsors: starptautiskā kompānija"Himalaya",

Eksotiskā Indijas virtuve, sposors " Singh’s Restaurant ”u.c.

 Pasākuma organizātori:

Tūroperātors " Omkar Group ", ,Azijas kultūrapmaiņas centrs "Madas".

 Mēs aicinām organizācijas, kompānijas, kas pārdod Indijas / Āzijas un citas preces, piedalīties šajā ikgadējā izstādē-pārdošanā, lai reklamētu un pārdotu savu produkciju Holi un Holi un Starptautiskās Dejas dienas   šī gada svētku laikā.

 Par visiem jautājumiem lūdzam zvanīt 29297935 (angl./krievu), 27759979 (latviešu).

 

 Share


– Drukāt dokumentu