Atpakaļ

Jaunumi

Gruzīnu etnodžeza dīva Nino Katamadze uzstāsies Rīgas Kongresu namā 12.februārī. Koncertprogramma 20 gadi mūzikā.

Gruzīnu etnodžeza dīva Nino Katamadze uzstāsies Rīgas Kongresu namā 12.februārī. Koncertprogramma 20 gadi mūzikā.

Šis kolektīvs sasniedz slavas virsotni burtiski pēc burvju mājiena, bez apgriezienu palielināšanas, bez horizonta paplašināšanas, bez sastāva maiņas un biežas rotācijas. Principā, bez nekādas rotācijas. Debijas albums BLACK (2006.gads) iezīmēja tādu izmēra atvēzienu, ka bez vārdiem palika pat paši lielākie kritiķi. Dzīvīgā Nino balss ir atgriezusi lietošanā terminu absolūtā apdāvinātība, bet dabiskā „world music” burvība ieguvusi jaunu jēgu.

Gruzijas dziedātāju Nino Katamadzi iesaka „nevis pieņemt, bet uzņemt, turklāt lielās devās, kā profilaksi pret vientulību, zāles pret stresu, tinktūru pret agresiju un injekcijas pret skepsi”.

Nino Katamadze – tas ir gan etno, gan džezs, gan roks, gan popmūzika, gan psihodelika. Mūzika, kuru klausoties, nerodas jautājumi: kas tas ir, pie kāda virziena tā pieder. Šis pārsteidzošais projekts spēj savākt pārpildītas zāles.

Nino balss, izpildīšanas maniere un tas jūtu vilnis, kas aptver klausītājus koncerta laikā – to iegaumē uzreiz un uz mūžu, viņa improvizē nenotverami un ļoti savdabīgi. Viņas dziedāšanas faktūra ir unikāla. Šī ir „sakņu” mūzika, kas balstās uz sajūtas, ka jebkuras labas dziesma pamatā ir tautas dziesma. Lai klausītos mūziku, nav obligāti jāzina gruzīnu valoda, lirika ir starp vārdiem un rindām, bet daudzas improvizācijas – tā ir tikai dievīga balss, kas ir atbrīvota no vārdu apvalka. Nino dzied nevis vārdus, bet jūtas. Katra Nino uzstāšanās – tā ir neticami spēcīga enerģijas plūsma, kas gremdē klausītāju īpašajā psiholoģiskajā stāvoklī. „Mēs nekad nesākam koncertu ar vienu un to pašu tēmu. Mūzika iznāk un sāk spēlēt pati, bet mēs tai tikai pievienojamies” – šajos vienkāršajos Nino Katamadzes vārdos slēpjas viņas fenomenālas veiksmes noslēpums.

Viņas pārsteidzošai mākslai nav analogu: šeit atrodas vieta gan džezam, gan rokam, gan popmūzikai, gan psihodelikai, gan brīvai improvizācijai. Dziesmas, kas ir uzrakstītas gruzīnu, un bieži vien arī „putnu” valodā, pēc savas būtības ir kosmopolītiskas: tas, ko dara Nino Katamadze, ir vistuvāk „sakņu” mūzikai, kurā pirmajā vietā ir enerģētika, emocijas un jūtas. Viņu mūzika – tā ir burvestība, kuru paveic rokas tavu acu priekšā, uzskatāma pamācība improvizācijā, par to, kā rodas mūzika no nekā, no gaisa – tā pārsteidz daudz spēcīgāk par jau gatavo produktu.
Nino piedzima Adžārijā, dienvidu Gruzijas provincē, un tas nevarēja neatspoguļoties viņas raksturā un temperamentā. Nino iesūca sevī visu šīs lieliskās zemes skaistumu, radot neatkārtojamu harmonijas un plosošos emociju sintēzi, kas rod izteiksmi viņas daiļradē. Pirmoreiz viņa iznāca uz skatuves, kad viņai bija 4 gadi, no 7 gadu vecuma viņa sāka koncertēt. 1990. gadā iestājās Batumi Mūzikas institūta vokāla nodaļā. Mācību laikā un arī beidzot institūtu viņa uzstājās ar dažādām grupām un piedalījās daudzveidīgos muzikālos projektos. 1994. gadā viņa izveido sabiedrisku labdarības fondu, kurā personiski rūpējas par invalīdiem un sociāli neaizsargātiem māksliniekiem.
Biļetes nopērkamas Biļešu servisa kasēs, kā arī internetā.
_____________

12 февраля в Рижском Доме конгрессов состоится концерт «20 лет в музыке» грузинской дивы этно джаза Нино Катамадзе

Живительный, волшебный голос Нино вернул в обиход понятие абсолютной одаренности, а естественное обаяние «World music» обрело совершенно новые смыслы. Нино Катамадзе нужно не только увидеть или услышать. Живой концерт – это уникальная возможность познать всю красоту и магию этих песен. Грузинскую певицу Нино Катамадзе рекомендуют «не понимать, а принимать, причем в больших дозах, в качестве профилактики от одиночества, панацеи от стрессов, микстуры от агрессии и инъекций от скептицизма»

Нино Катамадзе это и джаз, и рок, и поп, и психоделика. Музыка, слушая которую, не возникает вопросов: что же это такое, к какому именно направлению это относится. Этот удивительный проект собирает переполненные залы.

Голос Нино, манера исполнения и та волна чувств, которая охватывает слушателей во время концерта, – запоминаются сразу и на всю жизнь, она импровизирует неуловимо и очень по-своему. Фактура ее пения уникальна. Это музыка «корневая», основанная на ощущении, что любая хорошая песня в основе своей - народная. Чтобы слушать музыку, не обязательно знать грузинский язык, лирика разлита между слов и строк, а многие импровизации – это лишь божественный голос, свободный от словесной оболочки. Нино поет не слова, а чувства.

Ее удивительное творчество не имеет аналогов: здесь есть место и для джаза, и для рока, и для поп-музыки, и для психоделии, и для свободной импровизации. Песни, написанные на грузинском, а зачастую и вовсе на "птичьем" языке по своей сути космополитичны: то, что делает Нино Катамадзе ближе всего к "корневой" музыке, где на первом месте - прежде всего энергетика, эмоции и чувства.
На сцене Нино Катамадзе и музыканты – единый организм, даже искушенные меломаны удивляются цельности и слаженности коллектива, способности группы органично сочетать выверенные темы и предельно свободную импровизацию. Их музыка - это рукотворное, на твоих глазах происходящее волшебство, наглядное пособие по импровизации, по тому, как создается музыка из ничего, из воздуха – она потрясает гораздо сильнее, чем готовая. И в это волшебство Нино неизменно втягивает зрителя, как необходимый ингредиент, "без вас музыка не получится" - говорит она, обращаясь к публике.

И вот, по сложившейся традиции, поклонникам коллектива будет преподнесен роскошный подарок – 12 февраля в Рижском Доме конгрессов состоится концерт «20 лет в музыке»! И ждать, главное, осталось совсем недолго! Их можно приобрести в кассах «Biļešu serviss»

BIĻETESShare


– Drukāt dokumentu