Kalendārs

Atpakaļ

Taiga. Komēdija / ТайгаLielā zāle
Par ārkārtas situācijas laikā Rīgas Kongresu namā nenotikušo pasākumu pārceltajiem datumiem tiks lemts pēc pulcēšanās ierobežojumu atcelšanas.

24. aprīlī Rīgas Kongresu namā pirmizrādi piedzīvos krievu dramaturga Aleksandra Vampilova divi viencēlieni - "Gadījums ar metranpāžu" un "Divdesmit minūtes ar eņģeli.

Abos viencēlienos apspēlēta ārkārtēja situācija, ko noslēgtā vidē – viesnīcā Taiga kaut kur Padomju Savienības provincē – rada ienācējs no «ārpuses».

Pirmajā viencēlienā "Gadījums ar metranpāžu" atgādinātas daudzas padomju dzīves reālijas: viesnīca, kuras administrators ir dieva vietnieks zemes virsū ar neierobežotām pilnvarām iejaukties citu cilvēku privātajā dzīvē; viesi "no centra", kas iedveš māņticīgas šausmas; izlikšanās par jukušu, kas glābj no daudzām nepatikšanām.

Savukārt "Divdesmit minūtes ar eņģeli" vēsta par diviem itin prastiem vīriem, kuri viesnīcā jau kuro dienu dzer, bet atgadījusies nelaime - beigusies nauda, un te pēkšņi kāds vīrs bez acīmredzamas personīgas intereses šiem grib dāvāt 100 rubļus.

LOMAS:
Staņislavs Bondarenko
Aleksandrs Ratnikovs
Glafira Tarhanova
Ivans Stebunovs
Anna Mihailovska
Ivans Židkovs
Maksims Važovs
Jevgenijs Pronins
 
Režisors – Vladimirs Motašņovs
 
Žanrs: komēdija

Aleksandrs Vampilovs nodzīvoja tikai nepilnus 35 gadus un sarakstīja piecas pilnmetrāžas lugas un dažus viencēlienus, bet ar to pietika, lai kļūtu par krievu dramaturģijas klasiķi. Viņa lugas ir paradoksu un savdabīgas atmosfēras pilnas, tās nereti salīdzinātas ar Antona Čehova darbiem.

Aleksandrs Vampilovs dzimis 1937. gada Irkutskā pedagoga un matemātikas skolotājas ģimenē, 1938. gadā viņa tēvu nošāva NKVD darbinieki. Mācījies Irkutskas Valsts Universitātē. Sarakstīja tādas lugas kā "Atvadas jūnijā", "Vecākais dēls", "Pīļu medības", "Pagājušā vasara Čulimskā", "Divdesmit minūtes ar eņģeli" un "Gadījums ar metranpāžu". Visas lugas tika ekranizētas. Miris noslīkstot Baikāla ezerā divas dienas pirms savas 35. dzimšanas dienas.      

Izrāde "Taiga" būs skatāma  24. aprīlī   Rīgas Kongresu namā.
Informācija: 2232 0895, 28147850.

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/SIRANO.LV


Pasākuma valoda: Pasākums krievu valodā.

Biļešu cenas: 22.00 - 68.00

Papildus informācija:
Organizators:
SIRANO, SIA
Hipokrāta iela 13-44 Rīga LV-1035 Rīga– Drukāt dokumentu