Atpakaļ

Jaunumi

Varis Vētra 14.martā koncertēs Rīgas Kongresu namā!

Piektdien, 14. martā plkst. 19.00 Rīgas Kongresu namā ar koncertprogrammu „Viena mirkļa dēļ...” uzstāsies aktieris, režisors, dziesmu autors un izpildītājs Varis Vētra, prezentējot savu jauno dziesmu albumu un savu pirmo dzejoļu krājumu „Tu esi skaista visos niekos, sīkumos!”.

Par koncertprogrammu.

Koncertprogrammā ir iekļauti skaņdarbi no jaunā albuma, kā arī Latvijas radio stacijās plaši izskanējušās un tautā iemīļotākās dziesmas no pirmā albuma „Pārdodu vēju un zirgu vēl klāt” – „Māmiņai”, „Tu esi skaista visos niekos, sīkumos” (http://www.youtube.com/watch?v=xvTbjzimGfA) un citas.

Visu dziesmu, mūzikas un tekstu autors ir pats Varis Vētra. V. Vētra par savām dziesmām saka: „Es mēģinu atgādināt, ka dzīve ir pilna ar jaukiem brīnumiem, mums tikai jāļaujas tos ieraudzīt, tāpēc ceru, ka dziesmas iedvesmos arī klausītājus gan iekšējā, gan apkārtējā pasaulē saskatīt vairāk skaistā un baudāmā!”

Leģendārās latviešu rokgrupas „Jumprava” līderis Aigars Grāvers uzskata, ka, lai pilnvērtīgi izbaudītu Vara Vētras mūziku, to nepieciešams dzirdēt klātienē. Viņaprāt, dziesminieka personības pozitīvā savdabība apbur: „Tas, kā viņš dzied, skatās, runā savus dzejoļus – tas uzrunā un liek justies labi. Jūtu, ka no viņa nāk patiesa radošā enerģija, kas iedvesmo un spēcina arī klausītājus.”

Savukārt Vara Vētras ilggadējs kolēģis un galvenokārt – draugs – aktieris Jānis Paukštello: „Es apbrīnoju Vara uzdrīkstēšanos un meistarīgo prasmi dziesmās paust personiskas sajūtas. Viņam ir ļoti meditatīvs, nomierinošs un neatkārtojams balss tembrs, ko kopā ar dziesmu tekstiem par dzīvi un mīlestību varētu raksturot kā „filozofiju par dzīvi” Vara Vētras gaumē. Tā ir mūzika dvēselei.”


Par dzejoļu krājumu „Tu esi skaista visos niekos, sīkumos!”

Dzejoļu krājumā apkopoti 87 dzejoļi ar prozas un dramaturģijas elementiem – mākslinieka novērojumi un pārdomas par cilvēku savstarpējo attiecību līkločiem.

Dzejoļu krājums „Tu esi skaista visos niekos, sīkumos!” ir kārtējais Vara Vētras radošās daudzpusības apliecinājums. Tajā ietvertie darbi tapuši aizvadīto trīs gadu laikā, un autors pats tos raksturo kā mākslinieciskās metaforās un asociācijās ietērptu dažādu dzīves situāciju atspoguļojumu. Dzejā, kas galvenokārt rakstīta monologu un dialogu formā, V. Vētra runā par prieku, laimi, bēdām, dusmām, dažādām problēmām un to risinājumiem: „Savā daiļradē es necenšos cilvēkus mācīt – tā nav rokasgrāmata dzīvošanā vai mīlēšanā. Tas ir atgādinājums par trim vērtībām - šīs vērtības ir saruna, cieņa un mīlestība.”
Par biļešu iegādi!

BIĻETES uz koncertiem iespējams iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv/events/custompage/659

Pērkot savlaicīgi, vietas labākas un biļetes lētākas! Uz koncertu vecākiem nav ieteicams ņemt līdz bērnus, kas jaunāki par 7 gadiem!

Iespējams pieteikt kolektīvo apmeklējumu, apmaksājot biļešu iegādi ar pārskaitījumu, pēc piestādītā rēķina!

Par dziesmu albumu un dzejoļu krājuma iegādi!

Vara Vētras dziesmu albumus un jauno dzejoļu krājumu var iegādāties BILŽU BIROJĀ. Pieteikumus sūtīt uz vai zvanīt – 29282866 J Apmaksu var veikt arī uz pārskaitījuma.

Sekojiet http://www.draugiem.lv/festivalsBILDES/ un http://www.facebook.com/FestivalsBildes, iegūstiet informāciju par koncertiem arī citviet Latvijā!

Tija Auziņa

BILŽU BIROJS

Tel.29282866, , www.bildes.lvShare


– Drukāt dokumentu