Atpakaļ

Jaunumi

Starptautiskā Reinholda Šmēlinga konference „RĪGA 2.0 - MIKRORAJONU OTRĀ ELPA”

29. oktobrī Rīgas Kongresu namā notiks Starptautiskā Reinholda Šmēlinga konference „RĪGA 2.0 - MIKRORAJONU OTRĀ ELPA”, kuras tematika ir veltīta Rīgas iedzīvotāju šodienas dzīvei un nākotnei pēckara daudzdzīvokļu namu mikrorajonos, akcentējot to transformācijas un attīstības iespējas un izaicinājumus. Konferences īpašais viesis būs arhitektūras, pilsētplānošanas un ģeogrāfijas zinātņu doktore pasaules atzinību guvusī Kanādas profesore Dr. Sašas Cenkova, kas konferencē uzstāsies ar lekciju par izaicinājumiem un iespējām pilsētas mikrorajonu dzīves kvalitātes uzlabošanā.

Reģistrēšanās konferencei: www.arhitekts.riga.lv.

„Mikrorajonu funkcionalitātes, dizaina kvalitātes un vides estētikas attīstības iespēju apzināšana un izpēte ir viena no prioritātēm Rīgas arhitektūras kvalitātes saglabāšanā, tāpēc šiem jautājumiem šā gada konferencē vēlamies pievērst īpašu uzmanību. Vēlos aicināt nozares ekspertus, arhitektūras jomas studentus, kā arī apkaimju aktīvistus izmantot iespēju un apmeklēt šo pasākumu – tā mums būs unikāla iespēja satikties, uzklausīt gan vietējo, gan ārvalstu ekspertu viedokli, kā arī diskutēt par Rīgas mikrorajonu vides pievilcības paaugstināšanas iespējām. Īpaši vēlos atzīmēt Dr. Sašas Cenkovas dalību – viņa ir vienīgā starptautiska līmeņa eksperte, kas pētījusi Rīgā pilsētas mikrorajonus, apzinot to problemātiku un identificējot attīstības iespējas,” uzsver Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

Konferencē uzstāsies arī Tallinas arhitektūras biennāles vīziju konkursa Recycling Socialism žūrijas pārstāve Inga Raukas un kuratore Karin Tõugu. Tāpat konferences referenti būs atzīti Baltijas reģiona arhitektūras un pilsētplānošanas profesionāļi, kā arī nozares maģistratūras un doktorantūras studenti.

Konference notiks Rīgas Kongresu nama Jaunajā zālē, sākums plkst. 10:00.

Dr. Cenkovas lekcijas „Rīgas mikrorajonu otrā elpa – prioritātes un motivācija „ sākums plkst. 18:00.

Konferenci organizē Rīgas pašvaldības aģentūra „Rīgas pilsētas arhitekta birojs” un SIA „Rīgas nami” ar Kanādas vēstniecības Latvijā atbalstu.  Ieeja – bez maksas. Konferencē būs nodrošināta sinhronā tulkošana latviešu un angļu valodā.

Vairāk informācijas par konferences norisi, programmu, lektoriem u.c. iespējams uzzināt Rīgas pilsētas arhitekta biroja mājas lapā www.arhitekts.riga.lv, kā arī sociālajos kontos: www.facebook.com/RigasPilsetasArhitekts un www.draugiem.lv/rigaspilsetasarhitekts/.Share


– Drukāt dokumentu