Atpakaļ

Jaunumi

Imanta Ziedoņa Piemiņas koncerts

Notiks Imanta Ziedoņa Piemiņas koncerts

Godinot nesen Mūžībā aizgājušo dzejnieku Imantu Ziedoni, 25. aprīlī Rīgas Kongresu namā notiks dzejniekam veltīts Piemiņas koncerts, kurā skanēs Imanta Ziedoņa dzeja un dziesmas, ar viņa rakstītajiem tekstiem.

Koncertā piedalīsies gan Latvijas estrādes leģendas, gan jaunie solisti – Olga Rajecka, Uģis Roze, Žoržs Siksna, Ojārs Grinbergs, Andris Bērziņš, Jānis Paukštello, Varis Vētra, Samanta Tīna, Dons, Normunds Jakušonoks, Māris Lasmanis, Marts Kriststians Kalniņš, Normunds Rutulis, Ginta Krievkalna, Adrians Kukuvass, Jānis Apeinis, Ingus Pētersons, brāļi Āris un Saulceris Ziemeļi, Juris Hiršs, Marija Bērziņa, Miks Dukurs, grupas “Framest”, “Credo”, “Autobuss debesīs”, “Mūžīgais Unisons”, kā arī mūziķu grupa Džuliana vadībā. Jāatzīmē, ka Miks un Paula Dukuri speciāli šim koncertam ir sarūpējuši īpašu pārsteigumu – dziesmas “Visbriesmīgāk ir, kad otram sāp” pirmatskaņojumu.

Imanta Ziedoņa dzeju lasīs dzejnieks Jānis Peters, kinorežisors Jānis Streičs, tulkotājs Roalds Dobrovenskis un citi dzejnieka līdzgaitnieki. Koncerta skatītājiem būs iespēja redzēt arī retus, līdz šim maz publiski rādītus Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva hroniku kadrus, kuros iemūžināts Imants Ziedonis dažādos savas dzīves posmos.

Koncerta norise ir iespējama pateicoties “Rīgas Nami” atbalstam, kas koncerta norisei piešķīra Rīgas Kongresu nama telpas. Ņemot vērā skatītāju milzīgo interesi par šo koncertu, tas tiks fiksēts videoierakstā – TV skatītāji to redzēs LNT ēterā 1. maijā pl. 21.10, bet Latvijas Radio 2 klausītāji tā norisei varēs sekot tiešraidē.

Godinot dzejnieka piemiņu, koncerta dienā klausītājiem būs pieejama arī dziesmu izlase „Dziesmiņas par prieku”, kurā ir apkopotas 24 pazīstamu latviešu komponistu un izpildītāju dziesmas ar Imanta Ziedoņa dzeju. Starp tām ir tādas dziesmas kā „ Dziesmiņa par prieku”, „Tautas laiks”, „ Meitene ar kallu ziediem”, „Mūžu mūžos būs dziesma” , „Tāpēc jau, ka nevar zināt kāpēc” , „Svētvakars” un daudzas citas tautā bezgala iemīļotas melodijas.

 Share


– Drukāt dokumentu