Atpakaļ

Jaunumi

„Es sākšu ceļu no sevis”

17. aprīlī Rīgas Kongresu namā (Kr. Valdemāra ielā 5) ar koncertu „Es sākšu ceļu no sevis” Rīgas interešu izglītības audzēkņi ir sarūpējuši dāvanu Latvijai, gaidot tās 95. gadadienu. Koncerts tiek gatavots kā uzvedums ar domu, ka caur kora mūziku, mūsdienu deju kustību, tautisko deju rakstiem un teatrālām intermēdijām katrs interešu izglītībā iesaistītais ir uzsācis savu izaugsmes ceļu: sākotnēji personisku, nākotnē – valstisku. Koncerta sākums plkst.19.00.

Skatītāji Kongresu namā būs gaidīti jau no plkst.18.00, jo stundu līdz koncerta sākumam foajē muzicēs interešu izglītības vokālie un vokāli instrumentālie ansambļi,  un jau no 12. aprīļa būs aplūkojama Rīgas izglītības iestāžu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa „Kur saulīte rotājās” labāko darbu izstāde.

„Ideja par šādu koncertu radās, saprotot cik liela un būtiska ir interešu izglītības nozīme bērnu un jauniešu radošajā un personības izaugsmē. Mēs vēlējāmies, lai ikviens Rīgas un Latvijas iedzīvotājs uzzinātu, cik tālu jaunā paaudze ir gatava iet šo tautas tradīciju apzināšanas, kultūras mantojuma saglabāšanas un tālāknodošanas ceļu. Rīgā interešu izglītības piedāvājums ir plašs un pieejams ikvienam no četru līdz 25 gadu vecumam,” komentē Rīgas Interešu izglītības centra vadītāja, koncerta režisore Inga Cimiņa.

Kopā Rīgas interešu izglītības 315 koros dzied vairāk kā 10 tūkstoši bērni un jaunieši, vokālajos un vokāli instrumentālajos ansambļos muzicē gandrīz četri tūkstoši dalībnieku, 378 tautas deju kolektīvi pulcē teju piecus tūkstošus dejotāju un tikai par dažiem simtiem mazāks ir citu žanru deju kolektīvu dalībnieku skaits. Daudzi no šiem kolektīviem šovasar piedalīsies XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos.

Koncertuzveduma koncepcija tiks izrunāta dzejnieka Imanta Ziedoņa sentencēs. Pasākuma apmeklētāji varēs baudīt arī koncerta īpašo viesu - mūziķa Goran Gora (Jāņa Holšteina Upmaņa) un instrumentālās grupas Māra Vitkus, Jāņa Olekša un Mārtiņa Miļevska sniegumu.Share


– Drukāt dokumentu