Atpakaļ

Jaunumi

Dubultkoncerts- Roberts Glaspers un SOMI

Robert Glasper Experiment /ASV/

SOMI /ASV/

Laiks: 4.jūlijs 2013, plkst. 19:00   

Vieta: Kongresu nams

-      Bezmaksas ieeja: līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu;

-      Pensionāriem, studentiem, skolēniem - 15% atlaidi, iepriekš ierodoties pēc atlaižu kuponiem, uzrādot apliecību Kr. Valdemāra ielā 5, 309. kab.,;

-      Tele2 klientiem – 10% atlaide pērkot 2 biļetes

-      „Statoil Extra” karšu īpašniekiem – 10% atlaide pērkot 2 biļetes

-      Žurnāla „Figaro” gada abonentiem – uzrādot „Kultūras karti” 15% atlaide

Festivāla „Rīgas Ritmi 2013” dubultkoncertā uzstāsies Roberts Glaspers un SOMI!

Festivāla „Rīgas Ritmi 2013” ietvaros 4.jūlijā Kongresu namā koncerts divās daļās* - 2013.gada GRAMMY ieguvējs ROBERTS GLASPERS un jaunā afrikāņu džeza māksliniece SOMI!

Roberts Glaspers ieguvis šī gada GRAMMY balvu par labāko R&B albumu „Black Radio”, kas izdots prestižajā „Blue Note” ierakstu studijā. Amerikāņu pianista un komponista misija ir sintezēt moderno džezu ar hip hop un R&B. Šis apvienojums veido muzikāli eksperimentālu skanējumu un ne velti, jo Glaspers savu muzikālo projektu nosaucis par Robert Glasper Experiment.

Glaspers ir kļuvis par taustiņinstrumentālistu vairākiem mūsdienu hip hop un R&B dižgariem, producējis Mos Def, kā arī - sadarbojies ar Kanye West, Erykah Badu, Meshell Ndegeocello, Jay-Z un Maxwell. Mākslinieks pieteicis sevi kā inovatīvu pianistu, sadarbojoties ar Russell Malone, Roy Hargrove un Terence Blanchard.

Savukārt SOMI savu muzikālo stilu - afrikāņu un džeza mūzikas elementu apvienojumu - pati dēvē par "Jauno Āfrikas džezu". Dzimusi Ilinoisā (ASV), Ruandas un Ugandas imigrantu ģimenē, Somi vienmēr par būtisku uzskatījusi ne tikai afrikāņu, bet arī džeza mūzikas mantojumu. Bieži salīdzināta ar Miriam Makeba un Sarah Vaughn.

SOMI interesē, kā afrikāņu saknes ietekmē viņas muzikālo perspektīvu un dziesmu tekstus. Pēdējā gada laikā mūziķe ir lieliski ar to tikusi galā – atklājusi un apdziedājusi gan sīkas detaļas, gan arī – radījusi jaunus stāstus, ar ko dalīties.

Papildus informācija:
www.robertglasper.com
www.somimusic.com

Vairāk informācijas:
www.rigasritmi.lv

*mākslinieku uzstāšanās kārtība tiks precizētaShare


– Drukāt dokumentu