Atpakaļ

Jaunumi

26/04 RĪGAS RITMI 2013 - Latvijas Radio bigbends un JOJO MAYER (Šveice)

Pirkt biļeti

26. aprīlī plkst. 19.00 festivāla „Rīgas Ritmi 2013” Pavasara koncertu sērijas ietvaros Rīgas Kongresu namā īpašā programmā, kas veltīta izcilā Badija Riča (Buddy Rich) piemiņai, koncertēs pašmāju džezmeņi – Latvijas Radio Bigbends un viens no pasaules izcilākajiem bundziniekiem – Džo Džo Meijers (Jojo Mayer) no Šveices.

Džo Džo Meijers ir viens no izcilākajiem bundziniekiem pasaulē, kura virtuozās prasmes ir savienojušās ar nezūdošu vēlmi tiekties pēc radošās brīvības un muzikālās ekspresijas. 18 gadu vecumā viņš pievienojās Monty Alexander's grupai un nepārtraukti devās tūrēs viscaur Eiropai. Bundzinieks ir piedalījies visos lielākajos džeza festivālos: Ziemeļjūras džeza festivālā, Montrē festivāls, festivālos Nicā, Antibās, Atēnās u.c. Tas deva iespēju sadarboties ar tik lieliskiem džeza māksliniekiem kā Dizzy Gillespie(ASV) un Nina Simone(ASV), kā arī uzstāties starptautiska mēroga pasākumos. Meijers ir pārņemts ar ideju par džeza mūzikas improvizācijas apvienošanu ar jaunām un svaigām elektroniskās mūzikas iezīmēm.

Džo Džo Meijera kopīgajā koncertā ar Latvijas Radio Bigbendu paredzēta īpaša programma - „Buddy Rich 25 years Anniversary”, kas veltīta pasaulslavenajam bundziniekam Badijam Ričam (Buddy Rich).

2012. gada nogalē Latvijas Radio Bigbends ir veiksmīgi atsācis savu darbību Latvijas džeza mūzikas lauciņā. Šobrīd Bigbends ir paguvis izveidot vairākas starptautiski nozīmīgas sadarbības ar džeza mūzikas grandiem, kas ir pazīstami visā pasaulē. Bigbenda sastāvā muzicē ievērojams zviedru trompetists Lasse Lindgrēns. Tostarp Latvijas Radio Bigbends ir uzstājies ar leģendāro amerikāņu džeza vokālistu Kurtu Elingu un izcilo itāļu džeza dīvu Robertu Gambarinu. Roberta atzinusi, ka Latvijas Radio Bigbenda un tā solistu uzstāšanās bija satriecoša.

Papildu informācija: www.rigasritmi.lv

Pirkt biļeti


Share


– Drukāt dokumentu