Kalendārs

Atpakaļ

Gruzīnu balets Lelo un Givi KbilašviliLielā zāle
VI starptautiskā Austrumu mākslas un mūzikas festivāla "RUMI FEST" (2019. gada 26.‒ 28. septembris) ieskaņā Rīgas skatītājiem būs iespēja iegremdēties Gruzijas dzirkstošajā nacionālajā kolorītā, iepazīt tautas deju temperamentu un tradīcijas, kas ietver sevī gruzīnu tautas labākās īpašības. 150 tautastērpi un satriecošās, saules enerģijas caurstrāvotās autentiskās dejas 30 spilgtu Gruzijas dejotāju izpildījumā neatstās vienaldzīgu nevienu skatītāju.
Katra deja ir unikāla un stāsta par dažādiem notikumiem: kāzām, kariem, kalniešu un pilsētnieku dzīvi. Tajās apvienojas mīlestība, drošsirdība, sāncensība un skaistums. Baleta nosaukumam ‒ Lelo ‒ arī ir sava vēsture, un tas ir cieši saistīts ar valsts nacionālajām tradīcijām.
Gruzīnu ciematā Šuhuti jau daudzus gadsimtus notiek spēles, kas ir līdzīgas regbijam. Tās nosaukums ir lelo. Spēlē savā starpā sacenšas Augšas Šuhuti un Lejas Šuhuti, bet tās "cīņas" bumba ir šūta no ragulopu ādas un sver tieši 16 kilogramus. Būtībā "lelo" ir sens gruzīnu kaujas sauciens ar nozīmi "iesist ar spēku". Pēc vienas no versijām, spēles tiek rīkotas, pieminot karā ar turkiem kritušos gruzīnu karavīrus. Tieši Šuhuti ciematā 1855. gadā notika galvenā kauja, kurā uzvarēja gruzīnu karavīri.
Baleta Lelo dibinātājs, horeogrāfs un solists Givi Kbilašvili ir dzimis un audzis Tbilisī, absolvējis Vahtanga Čabukiani vārdā nosaukto horeogrāfijas skolu. Givi Kbilašvili sniedz daudz koncertus visā pasaulē, viņš uzstājas ar labākajiem gruzīnu ansambļiem, tostarp ansambli "Metehi", Karalisko Nacionālo baletu, ansambli "Suhišvili". Givi Kbilašvili talants tika atzīts pat Ķīnā, kur viņš uzstājās kā Siņdzjanas Lielā teātra solists.
Jaunajā Lelo baleta grupas programmā iekļautas adžāru un kalniešu, karavīru un aristokrātu dejas, kas pārstāv dažādus valsts sociālos slāņus un reģionus, kā arī modernās dejas, kas atspoguļo gruzīnu tautas garu un harismu.

Pasākuma valoda: Pasākums krievu un latviešu valodā

Biļešu cenas: 7.50 - 25.00– Drukāt dokumentu