Kalendārs

Atpakaļ

REIZ ODESĀ /КАК ЭТО ДЕЛАЛОСЬ В ОДЕССЕLielā zāle

“Beņa runā īsi, taču sulīgi. Viņš neko daudz nesaka, bet gribas, lai viņš pasaka vēl kaut ko.” (Īzaks Bābels). 

Unikāla, iespējams, pat eksluzīva muzikālā izrāde pēc Īzaka Bābela "Odesas stāstu" motīviem. Oriģināla aktieru tēlojuma, mūzikas, dekorāciju un video projekciju kombinācija ar Bābela sulīgo prozu īstā laika mašīnā aiznesīs skatītājus uz Odesu XX gs. sākumā. Aiz šķietami vieglā iestudējuma slēpjas desmitiem, pat simtiem stundu ilgi muzikālie un teātra mēģinājumi. Projekts, kas dzimis un pirmo reizi uz skatuves nonācis Londonā, ar milzīgiem panākumiem tika demonstrēts Vācijā un Izraēlā, uz Maskavas un Sanktpēterburgas skatuvēm. Tagad – arī Latvijā. Vairākus mēnešus ilgas pārrunas un vienošanās ir vainagojušās panākumiem – 17. decembrī uz Rīgas Kongresu nama skatuves atdzīvosies Bābela nemirstīgā šedevra lappuses. Priecīgi svētki un asiņaini kautiņi, klusa šantāža un kaislīga mīlestība, cēlsirdīgi bandīti un kautrīgi ebreju uzņēmēji, tradīcijas un varas maiņa.
Mūs gaida Dmitrija Visocka un Jevgeņija Ciganova valdzinošais tēlojums. Abi galvenie varoņi gan nav dzimuši Odesā, taču ļoti labi zina, par ko stāsta. Viņi stāsta, nevis spēlē – Bābela tekstu spēlēt nedrīkst! Meistariski mainot lomas, aktieri ne mirkli nezaudē fantastisko, pašu radīto “odesisko” noskaņojumu: ironija un skumjas, vienaldzība un humors, miers un kaisle – rets, taču atmiņā paliekošs salikums. Asprātīgie un spilgtie personāži, ko tēlo Mihails Himakovs un Dina Berdņikova, burvīgi papildina “tās pašas vecās” Odesas mozaīku.
Daži vārdi noteikti jāpiebilst par mūziku, jo Bābela skanīgo tekstu izrādes autori papildinājuši ar šim darbam piemērotāko atmosfēru – dzīvo mūziku un tālaika dziesmām. Vienkārši, spilgti un gaumīgi – aktieri ņem rokās instrumentus un kopā ar skatītājiem ienirst atbilstošajā atmosfērā, sapludinot kopā tekstu un mūziku. Pavisam noteikti šajā kombinācijā nepārprotami slēpjas muzikāli literāras izrādes galvenā priekšrocība: neiedziļinoties teatrāli dramatisku pārdzīvojumu dzīlēs izrādes “Reiz Odesā...” aktieri (Jevgeņijs Ciganovs, Dmitrijs Visockis, Dina Berdņikova un Mihails Himakovs) krāsaini un dzīvi stāsta par Beņu Kriku, iesauktu par Karali, Froimu Graču, Solomonu Kaplunu un citiem Moldavankas iedzīvotājiem ar Īzaka Bābela nemirstīgajiem vārdiem un lieliski atskaņotajām muzikālajām kompozīcijām. Skatītāji, ieslēdzot fantāziju, saprot, ka cilvēks, kurš pirms mirkļa spēlēja kontrabasu, tagad ir beigts, nogalināts kārtējā uzbrukumā.”


Pasākuma valoda: Pasākums krievu valodā.

Biļešu cenas: 15.00 - 60.00

Papildus informācija:

LOMĀS:
Jevgeņijs Ciganovs
Dmitrijs Visockis
Dina Berdņikova
Mihails Himakovs

Par izpildītājiem:

JEVGEŅIJS CIGANOVS
Populārs teātra un kino aktieris, iemūžinājis uz ekrāna operatora Viktora Hrustaļova (“Atkusnis”), leitnanta Leonīda Kicenko (“Cīņa par Sevatopoli”), arhitekta Maksima (“Piter FM”) tēlus. Teātra “Pjotra Fomenko meistardarbnīca” aktieris. Prēmijas “Zelta ērglis” laureāts nominācijā “Labākā vīriešu loma televīzijā” un Krievijas Federācijas Valdības prēmijas ieguvējs kultūrā. Piedalījies vairāk nekā 70 filmās un seriālos, tēlojis vairāk nekā 40 galvenās lomas. Viens no pieprasītākajiem aktieriem, šogad piedalās 11(!) filmu uzņemšanā.

DMITRIJS VISOCKIS
Teātra un kino aktieris. Vadošais Tagankas teātra aktieris. Piedalās 10 teātra iestudējumos, tostarp arī tādās lomās, kā Majakovskis izrādē “Flauta-mugurkauls” ar Benjāminu Smehovu, Ūdensnesējs (“Labais cilvēks no Sezuānas”), Meistars (“Meistars un Margarita”), Marķīzs de Sads (“Marats un marķīzs de Sads”) un citās. Starptautisko mūzikas un teātra festivālu laureāts. Tēlojis vairāk nekā 50 lomas kino un televīzijā, tostarp filmās “Šoferis Verai”, “Metro”, “Kustība augšup”.

DINA BERDŅIKOVA
Teātra aktrise. Projekta “Zem segas” autore un izpildītāja. Projekta Arbuzz Project (Londona) dibinātāja.

MIHAILS HIMAKOVS
Komponists un mūziķis, izrādes “Reiz Odesā...” mūzikas autors, vairāku filmu un seriālu (“Tava pasaule”, “Aukstā sirds”, “Sezonas elks”, “Īsviļņi”) mūzikas autors.

ATSAUKSMES PAR IZRĀDI:

“Mani patīkami pārsteidza neticamie Bābela teksti, satriecošais muzikālais pavadījums, Odesas atmosfēra, visi tie vārdiņi un izteicieni, teatrālas ieceres un, pats galvenais, neliekuļotā darbība uz skatuves.”

“Iepriecināja lieliskais muzikālais pavadījums. Visi aktieri tēloja “dzīvajā” un gandrīz nepārtraukti, visa muzikālā tēma jauki pielāgojās tekstam, vai teksts - tai!”

“Tagad noteikti jāpārlasa Bābels!”

“Mūzika un mūzikas instrumenti šajā iestudējumā ieņem īpašu vietu. Skatītāji, ieslēdzot fantāziju, saprot, ka pirms mirkļa uz skatuves skanējušais kontrabass pēkšņi pārvēršas par kārtējā kautiņā noslepkavotu cilvēku”.

IESTUDĒJUMS: Dmitrijs Visockis, Jevgeņijs Ciganovs
KOMPONISTS: Mihails Himakovs
MĀKSLINIECE: Aleksandra Daševska

MŪZIKA:
Ģitāra — Jevgeņijs Ciganovs
Trompete, basa blokflauta — Dmitrijs Visockis
Kontrabass — Mihails Himakovs
Tamburīns — Dina Berdņikova

Izrāde veidota sadarbībā ar  Arbuzz — lectures.co.uk un fondu Genesis Philanthropy Group.
PIRMIZRĀDE — 2017. gada 16. jūnijā teātrī The Tabernacle (Londona).
Informācija  tālr. 22320895, 28147850

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/SIRANO.LV
– Drukāt dokumentu