Kalendārs

Atpakaļ

VĪNES FILHARMONIJAS ŠTRAUSA orķestrisLielā zāle

Pasākuma organizators:

SIA "INCOME BALT", Lubānas iela 14-101, Rīga, LV-1019

_________________________________________________________________

Vīnes Filharmonijas Štrausa orķestris – Vīnes muzikālās pasaules pērle un mūžīgais Vīnes muzikālās tradīcijas glabātājs.
Orķestra pamatrepertuārā – Haidns, Brāmss, Mocarts un abi Štrausi – tēvs un dēls. Vīnes muzikālā mantojuma virzīšanu aiz Austrijas robežām orķestris uzskata par savu galveno uzdevumu un veic to visaugstākajā līmenī, pārsteidzot skatītājus ar pazīstamo kompozīciju oriģinālu interpretāciju.
Vīnes Filharmonijas Štrausa orķestris veiksmīgi koncertē Eiropā un pasaulē. Kolektīva darbība vērsta uz Vīnes muzikālās kultūras saglabāšanu un attīstību un tās virzību Eiropas un pasaules līmenī. Kolektīvs aktīvi sadarbojas ar ārzemju muzikantiem – kā Austrijā, tā arī ārpus tās robežām, kā arī pastāvīgi piedalās kultūras projektos dažādās valstīs.

Diriģents – Andrašs Diks dzimis Budapeštā, kur mācījies klavierspēli un kompozīcijas mākslu B.Bartoša vārdā nosauktajā profesionālajā mūzikas vidusskolā, pēc tam beidzis F.Lista vārdā nosaukto Mūzikas akadēmiju Budapeštā pie slaveniem ungāru un ārzemju profesoriem.

2006.gadā maestro Andrašs Diks tika uzaicināts uz slaveno Musikferein (Vīne) par Vīnes Mocarta orķestra diriģentu un kopš tā laika kļuvis par pastāvīgu viesdiriģentu šajā slavenajā orķestrī. Par starptautisku ieguldījumu mūzikas kultūras attīstībā maestro Andrašs Diks 2004.gadā Ungārijā tika apbalvots ar prestižo Republikas Bruņinieka krusta ordeni.


Biļešu cenas: 20.00-65.00 EUR

Papildus informācija:

šeit
– Drukāt dokumentu